Ceny dřevostaveb

Díky dostatku dřeva v lesním hospodářství vychází dřevostavba na klíč mnohem levněji než zděné domky.  Ceny se odvíjí od použitého konstrukčního systému, velikosti domu, izolačních vlastností (za dřevostavbu v pasivním standardu je cena vyšší) apod.

Obecně můžeme říci, že cena za dřevostavbu na klíč se rovná ceně bytu. Např. bungalov o dispozici 3+kk nebo 4+kk lze koupit za přibližně 1 500 000 korun (bez základové desky).

Kromě toho, že ušetříte na celkové pořizovací ceně montované dřevostavby, Vás vyjde i vytápění a celkový chod dřevostavby mnohem levněji než u klasických zděných domů. Dřevostavba je navíc kromě venkovního nátěru zcela bezúdržbová.

Cena  domů věkem neklesá a kopíruje tak vývoj cen nemovitostí v reálném čase. Jde o výbornou investici. Když si pořídíte dřevostavbu, máte vyřešeno bydlení do konce svého života, bez jakýchkoliv dalších  nákladů (kromě údržby vnějšího nátěru a popř. nezakrytých teras).

Nevýhodou je, že většina dodavatelů uvádí ceny bez základové desky, která obecně vychází na cca 200 000 Kč. Dále cena obvykle nezahrnuje polohové a výškové uspořádání domu a napojení na inženýrské sítě.

Co se týká rozpočtu, např. firma DŘEVOSTAVBY MY HOME s.r.o. nabízí kompromis v placení, tzv. „50:50″. Tzn. před začátkem stavby určité etapy (např. základové desky) firma vystaví fakturu na 50% částky a zbytek je zaplacen až po převzetí dílčí etapy výstavby. Díky tomu je pokryto riziko obou stran (např. bankrot firmy či insolvence zákazníka).

Některé firmy nabízí také možnost poskytnutí 100% úvěru, pokud nemáte k dispozici potřebnou částku.